Czym jest przyjaźń?
W dzisiejszym poście chciałabym poruszyć temat przyjaźni na świecie. Wiele przyjaźni kończy się razem z jedną kłótnią czy też po ukończeniu danej nam szkoły, gdy nasze drogi się rozchodzą.
Słownik nam mówi: Przyjaźń – serdeczne stosunki oparte na
wzajemnej życzliwości. Jednak moim zdaniem przyjaźń to coś bardzo ważnego w
życiu tak jak miłość. Bo czasami trafia się na całe życie!
Chyba każdy z nas miał taką osobę dla której by zrobił
wszystko. Która była dla niej/niego wszystkim. Najbliższą osobą, traktowaliśmy jak siostrę/brata. A teraz można powiedzieć, że świat bardzo się zmienił. W
życiu liczą się tylko priorytety. Pojawia się nowa poznana osoba w życiu i my odchodzimy
na bok. Ważniejsze jest w tym momencie tylko jej lub jego szczęście niż nasza
przyjaźń, która miała trwać wiecznie, miałyśmy tyle wspólnych planów na
przyszłość. A teraz nie ma nic. Nie ma mnie ani jej. Nasza przyjaźń przestała
istnieć z dniem kiedy poznała nowego swojego aktualnego chłopaka. Dla niego odrzuciła
mnie. Ale powiem Wam szczerze, że ja nigdy nie miałam tak prawdziwych
przyjaciół by zostały ze mną do końca życia! Taki los mi sprzyja i pewnie
będzie sprzyjał. Ale co to jest za przyjaźń kiedy przy mojej osobie jest
normalna a kiedy mnie nie ma obgadywała mnie za plecami! Wiele razy wiedziałam o tym, chociaż nigdy się do tego nie
przyznałam. Powiem Wam szczerze, że wolę mieć jedną przyjaciółkę, która jest mi
wierna niż kilka, które są podłe i obgadują Cię na lewo i prawo.
Miałam wiele przykrych sytuacji, po części to i ja byłam ich
winna. Niektórych trochę żałuję a niektóre dały mi naukę!Przytoczę Wam pewne wydarzenie, w którym i tak zostałam potraktowana jak nikt. W ostatnim czasie
załatwiłam pracę „przyjaciółce” chociaż nie wiem czy mogę ją tak nazwać.
Dlatego, że po szkole, którą razem skończyłyśmy nie spotykamy się już, ani się nie odzywamy. Kontakt się urwał. Ona dzwoniąc do pracodawczyni przedstawiła się jako
moja przyjaciółka ale czy naprawdę tak się nazywa osoba, z która prawie w ogóle nie
mam kontaktu ? Myślę, że nie. Stwierdziłam, że załatwię jej pracę, usłyszę
dziękuję jest super i poprawimy tym kontakt a tutaj duże rozczarowanie. Nie
dostałam ani słów dziękuję ani nic, po prostu olewka totalna! Z tego powodu
jest mi bardzo przykro, ale co zrobić takie życie pełne fałszywych ludzi! Nie
chce tutaj nikogo obrażać ani obgadywać tylko pokazać Wam, że ludzie są podli i
noszą tak zwane „maski”. Udają kogoś kim nie są!
Mam nadzieję, że pierwszy post Wam się spodoba!
Pozdrawiam,
Wasza Charlotte
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz