wtorek, 16 października 2018

Czym jest przyjaźń?


W dzisiejszym poście chciałabym poruszyć temat przyjaźni na świecie. Wiele przyjaźni kończy się razem z jedną kłótnią czy też po ukończeniu danej nam szkoły, gdy nasze drogi się rozchodzą. 

Słownik nam mówi: Przyjaźń – serdeczne stosunki oparte na wzajemnej życzliwości. Jednak moim zdaniem przyjaźń to coś bardzo ważnego w życiu tak jak miłość. Bo czasami trafia się na całe życie!

Chyba każdy z nas miał taką osobę dla której by zrobił wszystko. Która była dla niej/niego wszystkim. Najbliższą osobą, traktowaliśmy jak siostrę/brata. A teraz można powiedzieć, że świat bardzo się zmienił. W życiu liczą się tylko priorytety. Pojawia się nowa poznana osoba w życiu i my odchodzimy na bok. Ważniejsze jest w tym momencie tylko jej lub jego szczęście niż nasza przyjaźń, która miała trwać wiecznie, miałyśmy tyle wspólnych planów na przyszłość. A teraz nie ma nic. Nie ma mnie ani jej. Nasza przyjaźń przestała istnieć z dniem kiedy poznała nowego swojego aktualnego chłopaka. Dla niego odrzuciła mnie. Ale powiem Wam szczerze, że ja nigdy nie miałam tak prawdziwych przyjaciół by zostały ze mną do końca życia! Taki los mi sprzyja i pewnie będzie sprzyjał. Ale co to jest za przyjaźń kiedy przy mojej osobie jest normalna a kiedy mnie nie ma obgadywała mnie za plecami! Wiele razy wiedziałam o tym, chociaż nigdy się do tego nie przyznałam. Powiem Wam szczerze, że wolę mieć jedną przyjaciółkę, która jest mi wierna niż kilka, które są podłe i obgadują Cię na lewo i prawo.

Miałam wiele przykrych sytuacji, po części to i ja byłam ich winna. Niektórych trochę żałuję a niektóre dały mi naukę!Przytoczę Wam pewne wydarzenie, w którym i tak zostałam potraktowana jak nikt.    W ostatnim czasie załatwiłam pracę „przyjaciółce” chociaż nie wiem czy mogę ją tak nazwać. Dlatego, że po szkole, którą razem skończyłyśmy nie spotykamy się już, ani się nie odzywamy. Kontakt się urwał. Ona dzwoniąc do pracodawczyni przedstawiła się jako moja przyjaciółka ale czy naprawdę tak się nazywa osoba, z która prawie  w ogóle nie mam kontaktu ? Myślę, że nie. Stwierdziłam, że załatwię jej pracę, usłyszę dziękuję jest super i poprawimy tym kontakt a tutaj duże rozczarowanie. Nie dostałam ani słów dziękuję ani nic, po prostu olewka totalna! Z tego powodu jest mi bardzo przykro, ale co zrobić takie życie pełne fałszywych ludzi! Nie chce tutaj nikogo obrażać ani obgadywać tylko pokazać Wam, że ludzie są podli i noszą tak zwane „maski”. Udają kogoś kim nie są!



Mam nadzieję, że pierwszy post Wam się spodoba!

Pozdrawiam, 
Wasza Charlotte

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz